Menu
OPRAVDOVOU KOLÉBKOU VÍN
JE GRUZIE

Gruzínské vinařství je v mnoha ohledech jedinečné. Vždyť skýtá na 500 odrůd vinných rév.

Nabízime Premium vína kvašené v hliněných nádobách Qvevri
Historie Gruzie se velmi úzce pojí s vinnou révou. Archeologické výzkumy ukazují, že vinná réva se na území dnešní Gruzie pěstovala už v době 5000 - 7000 let př. n. l. Ne nadarmo se o Gruzií říká, že je kolébkou vína.

Gruzínská vína vás vtáhnou do symfonie vůní a chutí. Svou kvalitou je pověstné víno Saperavi, které se hodí k archivaci. Jeho temně rubínová barva oslňuje již při prvním pohledu. Intenzivní aroma zralých třešní a tmavého ovoce s jemnými tóny dřeva vás přenese do prosluněného ovocného sadu, ať už zrovna sedíte kdekoliv.


Z odrůdy Saperavi se připravuje i víno Mukuzani, čemuž odpovídá sytá červená barva tohoto vína. Jeho sametová chuť připomíná zralé višně a tmavé ovoce. Celkový dojem je podtržený sladkými mandlemi a okořeněný pepřem. Odrůda skvělé doplňuje pokrmy ze zvěřiny a sýrů.

Opravdovou chloubou bílých odrůd je Tsinandali. Slámová barva s ovocným buketem a jemnou chutí doslova pomazlí chuťové buňky. Díky své intenzivní chuti jablek a citrusů protkané cedrem a okořeněné vanilkou se skvělé hodí k pokrmům z mořských plodů a zeleniny.Nejlepším způsobem k najití vašeho oblíbeného vína je tedy se k němu propít. Nezaručujeme, že Vám k tomu jeden večer bude stačit. Proto byste naši restauraci měli navštívit častěji !
VINNÝ LÍSTEK

Gruzie restaurant
Bílkova 861/14, Praha 1
Hlavní město Praha

+420702196149
info@gruzierestaurant.cz

Provozovatel:
Bravoinvest pro s.r.o.
Rašínovo nábřeží 44/2
128 00 Praha 2
IČ: 02146878
provozní doba
Pondělí - Čtvrtek 12:00-23:00
Pátek a Sobota 12:00-00:00
Neděle 12:00-23:00
WI-FI ZDARMA

NEKUŘÁCKÁ RESTAURACE

PŘÍJÍMÁME PLATEBNÍ KARTY

Co je u nás nového? Řekneme vám to jako prvním! Stačí odebírat náš newsletter.

Kliknutím na tlačítko souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů
© 2018 Gruzie Restaurant
Marketing Company:
www.marketing.restaurant