Menu
LAŠA JE PRAVÝ GRUZÍNSKÝ KUCHAŘ, KTERÝ VŽDY VĚŘIL SVÉMU SNU

“Ze všeho nejvíce si přeji, aby turisté i Češi ochutnali pravou gruzínskou kuchyni, která ke mně přišla s krví mého otce.”

„Chceš poznat člověka, sedni s ním za stůl!“
Takto zní jedno z gruzínských přísloví. Je jasné, že pokud chcete ochutnat dobrou gruzínskou kuchyni, nejlepší bude zavítat do hlavního města Gruzie Tbilisi. Jestliže tam nemáte zrovna cestu, nevadí. Kousek od Staroměstského náměstímáme pro vás Gruzie Restaurant, kde pokrmy pro vás s láskoupřipravuje kuchař tělem i duší narozený přímo v Tbilisi.

V krvi kuchaře Laša Gabeskelianiho, který vaří pro naši restauraci, koluje pravá gruzínská krev. Dnes už 29 letý muž se narodil právě v Tbilisi.
Už jako dítě se často zatoulal do kuchyně, kde vařil jeho otec, taky velice známý kuchař. “Od mala jsem koukal na tatínka. Fascinovalo mě, jak vaří a moc se mi to líbilo,” prozrazuje dobu, kdy se poprvé zamiloval do vaření. Jak šel čas, tak ho kuchyň a příprava jídel lákala čím dál více. Jednoho dne to už nevydržel a musel dát prostor svým myšlenkám, které se začaly zhmotňovat v kuchyni. Dnes Lašana svůj první kulinářský zážitek vzpomíná takto: “Chodil jsem do sedmé třídy, když jsem poprvé uvařil Lobio a domácí chléb. Nikdo mi nepomáhal.”

Se svým hotovým pokrmem se pochlubil kamarádům, které pozval na ochutnávku. “Řekli mi, že tak chutně, jak jsem to připravil já, to neumí uvařit ani jejich máma,” dodává s úsměvem. Tehdy se v jeho hlavě zrodila myšlenka, že chce být tím nejlepším kuchařem.

” Už naše babičky věděly, že jídlo připravované s láskou, je láskou okořeněné a chutná nejlépe. Co říci na závěr? Snad jen: “Dobrou chuť, Genacvale!”
“Uběhl jeden rok a dostal jsem pozvání do Prahy,” vysvětluje svou cestu, díky které se ocitl v České republice. Krásy hlavního města mu učarovaly již před mnoha lety. Navíc ho pozvali vážení a hodní lidé. Netrvalo dlouho a Laša stál pevně nohama na zemi právě v Praze.
Město tisíce věží, do kterého se sjíždějí turisté ze všech koutů světa, ho přijalo s otevřenou náručí. Co víc si přát?! Laša má jen jedno přání: “Ze všeho nejvíce si přeji, aby turisté i Češi ochutnali pravou gruzínskou kuchyni, která ke mně přišla s krví mého otce.

Gruzie restaurant
Bílkova 861/14, Praha 1
Hlavní město Praha

+420702196149
info@gruzierestaurant.cz

Bravoinvest PRO s.r.o.
IČ: 07525982
provozní doba
PONDĚLÍ - NEDĚLE
12:00 - 23:00

WI-FI ZDARMA

NEKUŘÁCKÁ RESTAURACE

PŘÍJÍMÁME PLATEBNÍ KARTY

Co je u nás nového? Řekneme vám to jako prvním! Stačí odebírat náš newsletter.

Kliknutím na tlačítko souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů
© 2018 Gruzie Restaurant
Website Development: www.marketing.restaurant